Zasięg i ładowanie Renault MASTER Z.E.

MASTER Z.E. furgon elektryczny
MASTER Z.E. akumulator Z.E. 33

Akumulator Z.E. 33 nowej generacji

Z naszym akumulatorem Z.E. 33 nowej generacji, MASTER Z.E. umożliwia przejechanie 120 km w rzeczywistych warunkach* , bez konieczności doładowania akumulatora.

*Zasięg powyżej 80 km z uwzględnieniem trudnych warunków jazdy (duże obciążenie, jazda w centrum miasta przy częstych postojach, warunki zimowe). Zużycie w warunkach rzeczywistych zależy również od wyposażenia, stylu prowadzenia kierowcy oraz ukształtowania terenu. Zasięg skorelowany z NEDC (New European Driving Cycle, europejska norma dotycząca pomiarów emisji oraz spalania) wynosi 193 km. 

Czynniki wpływające na zasięg

Podobnie jak w pojazdach wyposażonych w silnik spalinowy, zużycie energii w samochodzie elektrycznym zależy od wielu czynników.

Renault - MASTER Z.E. prędkość

Prędkość

Im większa prędkość jazdy, tym większa ilość energii potrzebna do jej utrzymania.

Renault MASTER Z.E. styl jazdy

Styl jazdy

Wykorzystanie technologii Z.E., takich jak zwalnianie czy hamowanie odzyskowe, pozwala zwiększyć zasięg.

Renault MASTER Z.E.

Topografia

Jazda pod górę powoduje zwiększenie zużycia energii elektrycznej i zmniejszenie zasięgu. Przy zjeżdżaniu następuje odzyskiwanie energii.

Renault MASTER Z.E. warunki klimatyczne

Warunki klimatyczne

Użycie ogrzewania i klimatyzacji wpływa na zasięg.

Naładuj MASTER Z.E. gdziekolwiek jesteś!

MASTER Z.E. - ładowanie w firmie lub w domu

W pracy lub w domu

Za sprawą gniazda Wallbox o mocy 7 kW uzyskasz 120 km rzeczywistego zasięgu w zaledwie 6 godzin. 

MASTER Z.E. - ładowanie z publicznej stacji ładowania

W sieci publicznych terminali ładowania

W zależności od dostępnej mocy ładowarki, Twój MASTER Z.E. naładuje się do pełna w przeciągu od 6 (Wallbox 7 kW) do 11 (Wallbox 3,7 kW) godzin. Podczas godziny ładowania na drogach publicznych, w niektórych centrach handlowych lub na parkingach odzyskasz do 25 km zasięgu. 

Wydłuż czas pracy swojego akumulatora

MASTER Z.E.

1) Odzyskiwanie energii podczas hamowania: akumulator ładuje się, gdy tylko zdejmiesz nogę z pedału przyspieszenia, ale także po wciśnięciu hamulca.

 

2) Opony zmniejszające zużycie: dzięki niewielkim oporom toczenia, przyczyniają się do zapewnienia lepszego zasięgu bez ograniczenia przyczepności czy jakości hamowania.

 

3) Tryb Eco: Włączając ten tryb, trzymasz na wodzy silnik, aby móc jeździć jeszcze dłużej (mniej nagłe przyspieszenie oraz prędkość maksymalna 80 km/h).

 

4) Ładowarka 7kW:Naładuj akumulator w zaledwie 6 godzin, dzięki Wallbox 32A/7kW. Klapka gniazda ładowania znajduje się z prawej strony kabiny i jest łatwo dostępna.

Renault MASTER Z.E. w szczegółach

    Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez Renault Polska Sp. z o.o. i jej partnerów plików cookie w celu analizy działania strony i jej wydajności oraz wyświetlania reklam o treści dopasowanej do twoich zainteresowań, a także korzystania z wybranych funkcji mediów społecznościowych. |
    dowiedz się więcej