silnik diesla i benzynowe

silnik diesla i benzynowe

RENAULT KANGOO VAN

diesel

silniki blue dCi

Wybierz silniki diesla Blue dCi ze względu na ich wytrzymałość i niezawodność. Nadaje się zarówno do jazdy miejskiej, jak i długodystansowej, zużywa mniej paliwa i charakteryzuje się dużą żywotnością:

  • Blue dCi 75: idealny do podróży miejskich i podmiejskich, z niskim zużyciem paliwa i momentem obrotowym 230 Nm. 
  • Blue dCi 95: równowaga między osiągami i wydajnością, moment obrotowy na poziomie 260 Nm. 
  • Blue dCi 115: idealny do długich podróży z ciężkimi ładunkami i holowania, ze zwiększoną mocą i momentem obrotowym 270 Nm.

porównaj silniki diesla

    Blue dCi 75 Blue dCi 95 Blue dCi 95 EDC Blue dCi 115 Blue dCi 115 EDC
silniki  
pojemność (cm3) / liczba cylindrów / zaworów   - - 1461/4/8 - -
moc maksymalna w kW EWG (KM) przy obr./min - normalny/tryb eco

  55 (75) przy 3750 70 (95) przy 3750 70 (95) przy 3750 85 (115) przy 3750 85 (115) przy 3750
maksymalny moment obrotowy Nm (KM) przy obr./min   230 przy 1750 260 przy 1750 260 przy 1750 270 przy 1750 270 przy 1750
rodzaj wtrysku       common rail    
paliwo i pojemność zbiornika (l)   diesel - 54 diesel - 54 diesel - 54 diesel -54 diesel - 54
pojemność zbiornika AdBlue (l) (wyłącznie silniki Diesla)       18,6    
norma emisji spalin   Euro 6D-Full
rodzaj skrzyni biegów / liczba przełożeń   manualna/ 6 przełożeń manualna/ 6 przełożeń automatyczna/ 7 przełożeń manualna/ 6 przełożeń automatyczna/ 7 przełożeń
Stop & Start oraz odzyskiwanie energii podczas hamowania   seryjnie
okres między przeglądami   30 000 km/2 lata
prędkość maksymalna (km/h)   152 164 164 175 175
0 - 100 km/h (s)   18,1 13,6 13,8 12 12,1
protokół homologacji WLTP (2)
zużycie w trybie mieszanym (l/100 km) (min./maks.) L1 5,2/5,4 5,2/5,4 5,5/5,6 5,5/5,5 5,5/5,6
emisje CO2 (g/km) (min./maks.) (3) L1  137/141 137/141 145/46 144/145 145/46
średnica zawracania L1 11,31/11,75
między krawężnikami / ścianami (m) L2 12,51/12,8
system zapobiegający blokowaniu się kół (ABS) z systemem wspomagania nagłego hamowania (AFU) oraz elektroniczną kontrolą stabilności (ESC) seryjnie
hamulce przednie: średnica x grubość / z elektrycznym hamulcem postojowym (mm) L1

tarcze wentylowane - D280 x24/D296 x26

tarcze wentylowane - D292x16

L2
hamulce tylne: średnica x grubość / z elektrycznym hamulcem postojowym (mm) L1 

bęben 9"/tarcze - D292 x 16

tarcze - D292 x 16

L2
opony  
rozmiar opon / koła L1

195/65R15

205/60 R16

L2

(1) Wartości zużycia paliwa i emisji CO2 ustalone zgodnie ze standardową metodą pomiaru określoną w obowiązujących przepisach dotyczących homologacji pojazdów. Jest ona identyczna dla wszystkich producentów, umożliwia porównywanie pojazdów między sobą. Dane z Francji, z wyłączeniem zabudowy.

(2) WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedures): nowy protokół pozwala uzyskać wyniki o wiele bliższe wartościom uzyskiwanym podczas codziennych tras niż w przypadku protokołu NEDC.

(3) homologacja

benzyna

silniki TCe

W ofercie silników benzynowych Renault Kangoo Van dostępne są wydajne i oszczędne opcje.

TCe 130, wersja z silnikiem turbo i bezpośrednim wtryskiem, wyróżnia się momentem obrotowym 240 Nm, oferując dynamikę, wszechstronność i niskie zużycie paliwa na wszystkich trasach.

porównaj silniki benzynowe

  TCe 130 TCe 130 EDC
silniki  
pojemność (cm3) / liczba cylindrów / zaworów 1333/4/16
moc maksymalna w kW EWG (KM) przy obr./min – normalny / tryb eco

96 (130) przy 4500
maksymalny moment obrotowy Nm (KM) przy obr./min 240 przy 1500
rodzaj wtrysku  bezpośredni
paliwo i pojemność zbiornika (l) benzyna – 54
norma emisji spalin Euro 6D-Full
rodzaj skrzyni biegów / liczba przełożeń manualna / 6 przełożeń automatyczna/ 7 przełożeń
Stop & Start oraz odzyskiwanie energii podczas hamowania  seryjnie
okres między przeglądami 30 000 km/2 lata
osiągi  
prędkość maksymalna (km/h) 180
0-100 km/h (s) 11,8 10,8
zużycie paliwa i emisja CO2 – Francja (1)  
protokół homologacji WLTP (2)
zużycie w trybie mieszanym (l/100 km) (min./maks.) L1 i L2 6,5/7,8 6,7/8,0
emisje CO2 (g/km) (min./maks.) (3) L1 i L2 148/176 151/180
układ kierowniczy  
promień skrętu L1 11,31/11,75
między krawężnikami / ścianami (m) L2 12,51/12,8
układ hamulcowy  
system zapobiegający blokowaniu się kół (ABS) z systemem wspomagania nagłego hamowania (AFU) oraz elektroniczną kontrolą stabilności (ESC) seryjnie
hamulce przednie: średnica x grubość / z elektrycznym hamulcem postojowym (mm)

L1

L2

tarcze wentylowane – D280 x24 / D296 x26

tarcze wentylowane – D292x16

hamulce tylne: średnica x grubość / z elektrycznym hamulcem postojowym (mm)

L1

L2

bęben 9″ / tarcze – D292 x 16

tarcze – D292 x 16

opony  
rozmiar opon / kół L1 i L2 205/60 R16

(1) Wartości zużycia paliwa i emisji CO2 ustalone zgodnie ze standardową metodą pomiaru określoną w obowiązujących przepisach dotyczących homologacji pojazdów. Jest ona identyczna dla wszystkich producentów, umożliwia porównywanie pojazdów między sobą. Dane z Francji, z wyłączeniem zabudowy.

(2) WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedures): nowy protokół pozwala uzyskać wyniki o wiele bliższe wartościom uzyskiwanym podczas codziennych tras niż w przypadku protokołu NEDC.

(3) homologacja

porównaj wersje

Aby ułatwić sobie wybór, porównaj wszystkie cechy Renault Kangoo z silnikiem diesla.

3

1 dostępne długości

wersja

Platforma L1H1

cena już od 99 300 zł *

KANGOO VAN advance platforma 1.5 Blue dCi 95 MY26.2

* Podana cena jest ceną netto

Długość całkowita

4486

Szerokość całkowita

1860

Wysokość całkowita

1864

Objętość ładunkowa w m3/dm3

3,3

Ładowność (po uwzględnieniu wagi kierowcy 75 kg)

741

cena i finansowanie
cena już od 99 300 zł *

KANGOO VAN advance platforma 1.5 Blue dCi 95 MY26.2

* Podana cena jest ceną netto

silnik
Rodzaj skrzyni biegów
manualna
Typ napędu
Napęd przedni
Moc maksymalna kW (KM)
070 (095)
Maksymalny moment obrotowy Nm
260
Pojemność skokowa (cm3)
1461
Liczba cylindrów
4
spalanie
Emisja CO2 g/km WLTP
133
Zużycie paliwa cykl mieszany WLTP (l/100 km)
5,2
rozmiar
Liczba miejsc siedzących
2
Długość całkowita
4486
Szerokość całkowita z lusterkami zewnętrznymi
2159
Wysokość całkowita
1864
Maksymalna długość części ładunkowej
1806
Wysokość części ładunkowej
1215
waga
Maksymalna masa całkowita pojazdu
2230
Ładowność (po uwzględnieniu wagi kierowcy 75 kg)
741
BEZPIECZEŃSTWO - ADAS - SPECJALISTYCZNE
regulator prędkości
tak
przystosowanie pod montaż galeryjki dachowej
tak
centralny zamek
tak
poduszki powietrzne kierowcy i pasażera
tak
system pośredni kontroli ciśnienia w oponach
tak
poduszki powietrzne boczne i kurtynowe
tak
ESP + Hill Start Assist
tak
elektryczny hamulec postojowy
tak
zestaw zabezpieczający przed uderzeniami żwiru
tak
zestaw naprawczy
tak
przypomnienie o zapięciu pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera
tak
wzmocniony alternator 230A
tak
brak IsoFix
tak
opcja do zabudowy: konektor 6 PIN
tak
funkcja odłączenia poduszki powietrznej pasażera
tak
aktywny system utrzymania pasa ruchu
tak
kryterium homologycjne PREM04
tak
system monitorowania zmęczenia kierowcy
tak
system rozpoznawania znaków drogowych oraz ostrzegania o nadmiernej prędkości
tak
system aktywnego hamowania awaryjnego (AEBS)
tak
masa przyczepy hamowanej 1500 kg
tak
przygotowanie do montażu akcesoryjnej blokady alkoholowej
tak
centralny zamek z blokadą antywłamaniową
400 zł dostępne jako opcja
koło zapasowe
700 zł dostępne jako opcja
opcja do zabudowy: moduł złączy
700 zł dostępne jako opcja
alarm
1500 zł dostępne jako opcja
KOMFORT - KABINA KIEROWCY
klimatyzacja manualna
tak
lusterka zewnętrzne elektryczne i podgrzewane
tak
schowek podsufitowy
tak
światła halogenowe
tak
czujnik światła i deszczu
tak
kluczyk standardowy
tak
kierownica z tworzywa
tak
elektryczne szyby z włącznikiem impulsowym po stronie kierowcy
tak
fotel kierowcy z regulacją wysokości
tak
standardowy fotel pasażera bez regulacji wysokości
tak
osłona przeciwsłoneczna kierowcy bez zasuwanego lusterka, z uchwytem na karty
tak
standardowe oświetlenie kabiny
tak
konsola centralna bez podłokietnika
tak
drążek zmiany biegów z tworzywa
tak
standardowy schowek pasażera
tak
światła do jazdy dziennej LED
tak
czujniki parkowania z tyłu
tak
współczynnik klimatyzacja 1234Y
tak
kamera cofania
tak
klimatyzacja automatyczna dwustrefowa
1000 zł dostępne jako opcja
światła przeciwmgłowe LED
600 zł dostępne jako opcja
lusterko Wide View Mirror
250 zł dostępne jako opcja
skórzana kierownica
200 zł dostępne jako opcja
konsola centralna z podłokietnikiem
300 zł dostępne jako opcja
pakiet Komfort: podgrzewane fotele + fotel kier. z reg. wys. i reg. lędź. + fotel pas. z reg. wys.
850 zł dostępne jako opcja
MULTIMEDIA
7" kolorowy ekran wskaźników kierowcy
tak
usługi online
tak
MULTIMEDIA
2x USB w górnej części schowka + uchwyt na telefon
350 zł dostępne jako opcja
ładowarka indukcyjna
800 zł dostępne jako opcja
PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA
pełna ściana grodziowa
tak
wykończenie dolnej części ścian panelem bazowym typu Isorel MINI
tak
punkty mocujące w podłodze przestrzeni ładunkowej
tak
zwiększona ładowność
tak
przygotowanie podłogi kabiny pod zabudowę
tak
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY
przesuwne drzwi lewe nieprzeszklone
tak
przesuwne drzwi prawe nieprzeszklone
tak
identyfikacja marki Renault
tak
lusterka zewnętrzne czarne
tak
tylne drzwi nieprzeszklone otwierane pod kątem 180
tak
zderzak przedni w kolorze czarnym
tak
klamki w kolorze czarnym
tak
pakiet AllRoad: Extended Grip + opony wielosezonowe + blaszana osłona podwozia + dodatkowe osłony
1500 zł dostępne jako opcja
pakiet Felgi Zendo (RALU16 RDIF33)
1500 zł dostępne jako opcja

L1H1

PLATFORMA ADVANCE